Ürün İade Kuralları
Soru : Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 is günü içerisinde iade edebilirsiniz. Ama ZELYUM size bunu 30 günde yapmanızı sağlamakta.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Giyim vb ürünlerde ürünlerin giyilmemiş, kullanılmamış olması gereklidir.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- Iade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.
- Iade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargo şirketi ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.


İade İşlemleri

- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 4 iş günü içerisinde iade işlemi tamamlanmış olur
- İade onaylandığında eğer para iadesi talep ederseniz, iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini göndereceğiniz banka hesabınıza iade edilecektir. İade ücretlerinin hesabınızda gözükmesi bankaların mevzuatlarına göre değişmektedir. Bu süre genellikle 2-4 gün içinde tamamlamaktadır. Banka hareketlerinde veya ekstrenizde artı (+) bakiye olarak yansıyacaktır.
- İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına ise, geri iade ederken şirketinin düzenlemiş olduğu İADE FATURASI ile birlikte göndermesi gerekmektedir. İade faturası, Kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV seklinde ) kesilmesi gerekmektedir.
- Ürünü alırken eğer Kampanya, İndirim kazanılması durumunda bununla ilgili işlemlerin iadesi uygulanabilir.
- Para iadesi yerine ürün talep etmeniz durumunda İade Kabul süreci tamamlandıktan sonra, yeni ürün tedarik edilip gönderilmesi sağlanır.
Müşteri Hizmetleri
0555 093 59 86